• WE LOVE NATURE, NATURE LOVES US

Koordynator projektu: Alicja Pietrzak

Strona internetowa projektu

Termin realizacji: 01.08.2013 – 31.08.2015

Projekt realizowany w ramach Programu Comenius Partnerskie Projekty Szkół w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Krzywdzie była koordynatorem projektu. Poza naszą szkołą, partnerami projektu były szkoły podstawowe ze Słowenii, Turcji i Włoch.

W trakcie realizacji projektu uczniowie i nauczyciele brali udział w wyjazdach zagranicznych do szkół partnerskich w celu wymiany doświadczeń i uczeniem się od siebie nawzajem.

Działania w ramach projektu przyczyniły się do podniesienia świadomości ekologicznej wśród naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. W trakcie dwuletniej współpracy międzynarodowej realizowaliśmy działania związane z następującymi zagadnieniami: globalne ocieplenie, zalesianie, ochrona zwierząt, woda, zdrowy styl życia, śmieci – segregacja, recycling.

Uczestnictwo w projekcie było czynnikiem motywującym uczniów do nauki języków obcych. W trakcie realizacji projektu dzieci nieustannie wykorzystywały technologie informacyjno-komunikacyjne przez co wzrosły ich umiejętności w tym zakresie. Udział w projekcie przyczynił się również do poznania kultury i tradycji państw partnerskich oraz rozbudzenia wielorakich zainteresowań uczniów. Dzięki realizacji projektu nasi uczniowie stali się bardziej tolerancyjni wobec osób odmiennych kulturowo.

W trakcie realizacji projektu współpracowaliśmy z władzami Gminy Krzywda, rodzicami oraz lokalnymi partnerami.